GKS Belsk Duży pokonał lidera

Data: 16.05.2022 r., godz. 15.16    Liczba odwiedzających: 789
Piłkarze GKS-u Belsk Duży wygrali na własnym boisku z liderem rozgrywek radomskiej Klasy B – KS Lesznowola.
Podopieczni trenera Adama Czarneckiego udanie zainaugurowali wiosenne zmagania. W dwóch pierwszych meczach pewnie pokonali swoich przeciwników. Na start rundy odprawili Iskrę Zbrosza Duża (5:1), zaś w kolejnym spotkaniu wygrali z KS Wysokin (6:2).

Niestety przed tygodniem GKS musiał uznać wyższość Sadownika Błędów, który w derbach regionu pokonał belski team 3:2. Na szczęście udana rehabilitacja nadeszła bardzo szybko.

Na Stadionie Gminnym w niedzielne popołudnie, 15 maja podopieczni Czarneckiego nie dali szans liderowi – KS Lesznowola. Mimo, iż po pierwszej połowie był remis 2:2 po trafieniach Krzysztofa Boronia i Krystiana Onuczyńskiego, to już w drugiej odsłonie GKS pokazał prawdziwą moc. Najpierw golkipera gości z rzutu karnego, po raz drugi, pokonał Krzysztof Boroń. Kilka minut później swoje trafienie dołożył Rafał Maciak. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, lecz w ostatnich minutach spotkania zabrakło skuteczności.

Belski zespół po tym spotkaniu awansował w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem na wyższy szczebel GKS-owi brakuje trzech oczek. Przed piłkarzami Adama Czarneckiego jeszcze cztery ligowe potyczki.

GKS Belsk Duży – KS Lesznowola 4:2
Boroń x2, Onuczyński, Maciak

GKS Belsk Duży: Przemysław Załęski – Daniel Witkowski, Szymon Kazimierski, Tomasz Żygadło, Adam Czarnecki – Filip Kowalczyk, Rafał Maciak, Krzysztof Boroń, Krystian Onuczyński, Łukasz Kowalski – Mateusz Pawłowski oraz Łukasz Cieślak, Arkadiusz Bogucki, Adam Kaliciński, Łukasz Kołosowski, Patryk Rybiński, Mateusz Jakóbczak.