Siatkarze ProNutivy SKK z brązowym medalem

Data: 27.03.2023 r., godz. 15.40    Liczba odwiedzających: 520
Meczem w Starych Babicach siatkarze ProNutivy zakończyli sezon 2022/2023. W końcowej tabeli I Ligi Mazowieckiej belscy zawodnicy zajęli doskonałe trzecie miejsce!

Siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży w ostatnim meczu sezonu zasadniczego 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn, na wyjeździe, spotkali się IŁ Capital Huragan Stare Babice.

Belszczanie do utrzymania trzeciego miejsca potrzebowali jednego punktu, zaś gospodarze walczyli o dobry wynik chcąc  uniknąć gry w barażach o utrzymanie w lidze. Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy pewnie punktowali i budowali przewagę (10:4, 15:8). Gospodarze dzięki ambitnej i konsekwentnej grze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania (20:20), aby ostatecznie zwyciężyć do 23. W drugiej odsłonie siatkarze z Belska Dużego kontrolowali przebieg gry (10:9, 17:14) i tym razem nie pozwolili miejscowym na przejęcie inicjatywy, wygrywając pewnie do 19. W kolejnej partii goście ponownie narzucili rywalom swój styl gry i konsekwentnie budowali przewagę (15:11, 18:14). W końcówce trzeciego seta zaiskrzyło pod siatką czego efektem były dwie czerwone kartki przyznane solidarnie zawodnikom rywalizujących drużyn. Po dwóch nieudanych atakach gości, siatkarze ze Starych Babic doprowadzili do stanu 23:20, ale ostatnie piłki należały do belszczan (25:21). Po dwóch wygranych setach stało się oczywistym, że siatkarze ProNutivy, niezależnie od wyników innych spotkań, utrzymają trzecie miejsce w ligowej tabeli. W tej fazie meczu trener Kamil Majewski wprowadził do gry zmienników wymieniając praktycznie całą "szóstkę". Ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania stanu meczu, zwyciężając w czwartym secie 25:22. W tie-breaku, mocno zdekoncentrowani i rozluźnieni siatkarze ProNutivy, grając wesołą siatkówkę ulegli do 11. Piątkowy mecz nie stał na szczególnie wysokim poziomie i był typowym spotkaniem o punkty. Ostatecznie z wyniku cieszyły się obydwie drużyny, które w całości wypełniły przedmeczowe założenia. Zawodnicy ProNutivy SKK Belsk Duży dzięki zdobytemu punktowi mogli cieszyć się z historycznego trzeciego miejsca w rozgrywkach 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn w debiutanckim sezonie na tym poziomie rozgrywkowym. Brązowi medaliści sezonu 2022/2023 mają również szansę na grę w barażach premiujących do występów na poziomie centralnym. Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera, którzy przez cały sezon dostarczali kibicom niezapomnianych sportowych emocji.

IŁ Capital Huragan Stare Babice - ProNutiva SKK Belsk Duży 3:2 (25:23, 19:25, 21:25, 25:22, 15:11)