Czipowanie zwierząt w Gminie Belsk Duży

Liczba odwiedzających: 2557
Informujemy, że jest możliwość nieodpłatnego zaczipowania swojego pupila w Przychodni Weterynaryjnej VETICA w Kajetanach w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Belsk Duży.

Elektronicznemu znakowaniu podlegają zwierzęta domowe w ilości 2 szt. rocznie na jedno gospodarstwo domowe po złożeniu wniosku przez właściciela zamieszkującego gminę Belsk Duży, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 48 661 12 71 wew. 119.

Aby skorzystać z programu należy w tut. urzędzie złożyć wniosek o skierowanie na zabieg w dwóch egzemplarzach wg załączonego wzoru. Właściciele psów muszą do wniosku dołączyć potwierdzenie aktualnego szczepienia zwierzęcia przeciwko wściekliźnie.

Po uzyskaniu akceptacji wniosku, należy umówić się na wizytę w Przychodni Vetica w Kajetanach ul. Rolna 103 (nr telefonu 22 739 88 25, 602 610 607). Tam zostanie zwierzęciu wszczepiony czip i dane opiekuna zostaną zarejestrowane w międzynarodowym systemie Safe-animal.

Program nie obejmuje kosztu transportu zwierzęcia do przychodni.

ZALETY: Zwierzę z wszczepionym czipem, w przypadku zaginięcia, może szybko wrócić do domu, bez konieczności przebywania w schronisku. Osoba odławiająca bezdomne zwierzęta jest wyposażona w czytnik czipów, co umożliwia identyfikację opiekunów. Odłowione zwierzę jest wówczas zawożone do domu. Zapisane w systemie dane nie są dostępne dla ogółu.

Czipowanie zapobiega bezdomności, ogranicza liczbę zwierząt w schroniskach i redukuje koszty.

Informacja RODO
(plik .docx do pobrania)