Zaproszenie wójta

Liczba odwiedzających: 7912


Gmina Belsk Duży to idealne miejsce do zamieszkania i inwestycji kapitału. Zawdzięczamy to zarówno doskonałemu usytuowaniu naszej gminy, jej walorom przyrodniczym, tradycjom, mieszkającym tu wspaniałym, otwartym ludziom, aktywnie działającym wspólnie na rzecz rozwoju swej Małej Ojczyzny, jak również przygotowanej przez nas atrakcyjnej ofercie dla biznesu.

Gmina Belsk Duży to także piękne, wzorowo prowadzone sady, zachwycające zabytki o najwyższej wartości historycznej i kulturalnej, nowoczesna oświata i świetnie rozwinięta infrastruktura.

Jestem dumny, że mogę piastować funkcję wójta tej wyjątkowej gminy. Nasz samorząd robi wszystko, by wzrastała jej atrakcyjność w kontekście poprawy stanu kultury, oświaty, zdrowia, sportu, infrastruktury technicznej czy bezpieczeństwa.

W ostatnich latach, dzięki pozyskanym przez nas funduszom zewnętrznym przeprowadziliśmy przedsięwzięcia inwestycyjne związane z takimi obiektami jak drogi gminne, boiska, bieżnia, świetlica, zbiorniki wodne, strażnica OSP, budynki komunalne, oczyszczalnia ścieków. Oprócz tego wybudowaliśmy nowe place zabaw, zakupiliśmy sprzęt dla OSP, w tym samochody i wciąż unowocześniamy oświetlenie uliczne oraz terenów użyteczności publicznej.

Mimo, iż udało nam się zrealizować wiele potrzebnych inwestycji, które podniosły standard życia w gminie, zdaję sobie sprawę, jak dużo jest jeszcze do zrobienia. Jestem przekonany, że dzięki naszym kolejnym samorządowym przedsięwzięciom oraz dzięki pomocy Mieszkańców, prestiż naszej gminy będzie regularnie wzrastał. Łączy nas przecież nie tylko wspólnota tradycji, wartości, czy przekonań, lecz także dobro naszej gminy.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia gminy Belsk Duży przez amatorów rekreacji oraz inwestorów. Będąc tu przekonacie się Państwo, jak urokliwym i jednocześnie prężnie rozwijającym się miejscem jest tutejszy obszar, a nasza oferta jest na tyle ciekawa, by stale aktywnie tu wypoczywać, zamieszkać, a być może zainwestować.

Władysław Piątkowski

Wójt Gminy Belsk Duży

Na zdjęciu: Wójt Gminy Władysław Piątkowski